A munkakör leírása

Főkönyvelő

Főkönyvelő

Amit kínálunk:
  • Versenyképes bérezés
  • Éves bónusz
  • Cafeteria
  • Prémium egészségbiztosítás
  • Hibrid munkavégzés
  • Részvétel egy globális vállalatban, amely kiváló hírnévvel rendelkezik az iparágban
  • Hosszútávú karrierlehetőség
  • Dinamikus, elkötelezett csapatban dolgozni

Mik lesznek a feladataid?
  • Regisztrált mérlegképes könyvelőt keresünk, aki önállóan képes ellátni a főkönyvelői feladatokat
  • Felelősséget vállal a vállalat átfogó számviteli folyamataiért, a magyar számviteli törvényeknek megfelelően
  • Biztosítja a számviteli információk integritását a struktúrák kialakításával és a munkafolyamatok ellenőrzésével
  • Irányítja a hó végi zárási folyamatot
  • Időszakonként mérleget, eredménykimutatást és egyéb kimutatásokat készít.
  • Irányítja az éves zárás jogszabályi kötelezettségeit
  • Kapcsolattartás a helyi könyvvizsgálókkal és adóhatóságokkal
  • Proaktívan részt vesz a folyamat, és ERP fejlesztési projektekben
  • Együttműködik a csoporthoz tartozó társaságok könyvelőjével és pénzügyi csapatával
  • A vállalatcsoport próbaegyenlegeinek időszakos ellenőrzése
  • Közreműködés a költségvetés előkészítésében

Követelmények:
  • Alapdiploma pénzügyi, üzleti, gazdasági vagy más releváns területen
  • Legalább 3-5 év releváns vezetői tapasztalat
  • Az ERP-rendszerek alapos ismerete (SAP-ismeret előnyt jelent),
  • Kiváló analitikai készségekkel rendelkezik jártas a MS Excel használatában
  • Kiváló problémamegoldó képességgel rendelkezik, csapatjátékos
  • Magas szintű kommunikációs készség angol nyelven (a munkanyelv az angol).
  • Az adójogszabályok és a számviteli standardok ismerete
  • Kiváló szervezési, adminisztrációs, és nyomon követési készség.
  • Regisztrált mérlegképes könyvelői végzettség
  • Nemzetközi könyvelői képesítés és ismeretek előnyt jelentenek.

Lokáció: Budapest