A munkakör leírása

Senior Költségelemző Mérnök

Senior Költségvetési mérnök
Amit kínálunk:
  • Vonzó fizetés
  • Éves bónusz
  • Utazás támogatás
  • Egyéb juttatások
  • Részvétel egy globális vállalatban, amely kiváló hírnévvel rendelkezik az iparágban
  • Hosszútávú karrierlehetőség
  • Dinamikus, elkötelezett csapatban dolgozni

Mik lesznek a feladataid?
  • Költségvetés készítése minden fázisra: tervezési költségvetés, ajánlattételi költségvetés, projektváltoztatási költségvetés.
  • Teljes körű költséggazdálkodás: a projekt célköltségének és tényleges dinamikus költségének megállapítása, a tényleges költségadatok felhalmozása, a helyi, az anyag, a gép és az alvállalkozó piaci áradatbázisának létrehozása, valamint szakmai javaslatok előterjesztése a költségoptimalizáláshoz; A célköltség és a tényleges költség közötti eltérés rendszeres elemzése, az eltérés okainak összefoglalása, a korrekciós terv elemzése és megvitatása a projekt más funkcionális részlegeivel, valamint a vezetőségnek jelenteni.
  • Projekt kifizetések kezelése: felülvizsgálja, hogy a kifizetés alapja érvényes-e, hogy az ellenőrzés befejezése igaz-e, hogy a kifizetés összege helyes-e, és hogy a kifizetés összhangban van-e a szerződéssel; Fizetési főkönyv létrehozása.
  • Mérnöki változáskezelés: felülvizsgálni, hogy a változás ésszerű-e és összhangban van-e a szerződésmódosítás elfogadott feltételeivel; felülvizsgálni a változás okát; felülvizsgálni a változás mérnöki mennyiségét, a változás egységárát és a változás teljes összegét; A változás okának megfelelően a felelős felet vissza kell nyerni a tulajdonos változásának költségeinek csökkentése érdekében; Létrehozni egy projektváltozási főkönyvet; Dinamikusan frissíteni és módosítani a főkönyvet hetente; Rendszeresen összefoglalni a változásokat havonta, és visszajelezni a vezetőségnek a változások összefoglaló ajánlásaira vonatkozóan.
  • Költségtanácsadó menedzsment: a költségtanácsadó felügyelete a költségtanácsadás teljes folyamatának elvégzése érdekében a vállalati előírásoknak és a projekt követelményeinek megfelelően; a költségtanácsadó munkaeredményeinek felülvizsgálata és szakszerű értékelése; a költségtanácsadók eredményeire vonatkozó adatok összegyűjtése.
  • Befejező elszámolás: felülvizsgálni minden befejező elszámolási anyagot, elkészíteni a különböző szolgáltatási kategóriák és építési kategóriák befejező elszámolásának és befejező kifizetésének jóváhagyási űrlapját, és felkészülni a szerződés lezárására; dinamikus költségkönyvet létrehozni a projekthez, és havonta rendszeresen frissíteni a tényleges költségadatokat.

Követelmények:
  • Felsőfokú végzettség mérnöki menedzsment/mérnöki költségmenedzsment szakirányon
  • Min. 4-5 éves tapasztalat az ipari üzem/lakásépítési projektek költség- és elszámolási irányításában és legalább 2 év tapasztalat költségmenedzsmentben.
  • Középszintű angol nyelvtudás
  • Szükséges építési folyamatok ismerete
  • Szükséges szakmai ismeretek: geotechnikai építési technológia, építési projektmenedzsment, mérnöki gazdaságtan, mérnöki költségek, projektköltségvetés

Lokáció: Nyíregyháza